geraf
24 دی 1401 - 20:29

عضو فراکسیون قرآن و عترت: رقم بودجه‌های قرآنی بسیار اندک است

عضو فراکسیون قرآن و عترت مجلس گفت: متأسفانه رقم بودجه‌های قرآنی ما در کل کشور بسیار اندک است و در این حوزه استانداری، شهرداری و شوراهای شهر باید به کمک نهادها و مؤسسات قرآنی به ویژه دارالقرآن‌ها بیایند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، فاطمه محمدبیگی عصر امروز در هفدهمین همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم شهر قزوین که در شبستان امیرالمؤمنین(ع) مسجدالنبی برگزار شد، با تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س)، اظهار داشت: حضرت زهرا(س) برای نخستین بار در تاریخ حکمرانی راهبردی زنان را به سرانجام رساند و الگوی زندگی حضرت زهرا(س) به واسطه قیام امام خمینی(ره) در جامعه ما بعد از صدها سال پررنگ شد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) عرصه حضور زنان در تصمیم‌گیری‌های اجتماعی را فراهم کرد، گفت: به برکت حضور امام خمینی(ره) بعد از انقلاب اتفاقاتی رقم خورد و زنان ما با رهبری داهیانه ایشان در سال‌های دهه 50 به بعد با حجاب و عفاف حضور جدی در تحولات اجتماعی پیدا می‌کنند و دوشادوش مردان در انقلاب، دفاع مقدس، صحنه‌های علمی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کولاک می‌کنند و امروز میراث‌دار آن نگاه امام(ره) هستیم.

محمدبیگی اضافه کرد: البته آنچه که تحت عنوان حضور اجتماعی زنان مد نظر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است، امروز در جامعه ما قدری به حاشیه رفته و در رسیدن به آنچه که مدنظر رهبران انقلاب بوده، در بعضی جاها خطاهایی داشتیم.

وی با ذکر اینکه میزان حضور اجتماعی زنان بسیاراهمیت دارد، ادامه داد: اینکه نقش مادری نخستین وظیفه یک زن است و همسرداری وظیفه ذاتی زنان است، نباید بر کسی پوشیده باشد و مقررات کشور باید طوری تدوین شود که زنان به نخستین وظایف خود بیشتر برسند و در کنار آن حضور اجتماعی قوی و قدرتمند داشته باشند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی بانوان در استان قزوین گفت: امروز 85 درصد حافظان ما در قزوین از بانوان هستند و اعتقاد داریم هر چقدر برای قرآن هزینه شود، کم است.

محمدبیگی تصریح کرد: متأسفانه بودجه‌های قرآنی ما بسیارا ندک است و در این حوزه استانداری، شهرداری و شوراهای شهر باید به کمک نهادها و مؤسسات قرآنی به ویژه دارالقرآن‌ها بیایند.

وی با اشاره به طرح‌های فراکسیون قرآن و عترت برای جذب بودجه و کمک از سایر دستگاه‌ها افزود: این بودجه‌ها را برای ترویج فرهنگ قرآن جذب می‌کنیم، ولی متأسفانه بعضی‌ اوقات در جذب این بودجه و اعتبارات  به در بسته می‌خوریم که در این زمینه نیازمند تسهیلگری بیشتر دولت و دستگاه‌های مسئول هستیم.

به گزارش تسنیم، در این همایش از 100 حافظ قرآنی شهر قزوین و همچنین 10 نفر از مادران کودکان حافظ قرآن با اهدای لوح و جایزه نقدی تقدیر شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 977151