geraf
23 دی 1401 - 14:34

حضرت زهرا(س) بهترین الگوی زن مسلمان برای زنان و دختران است

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرا رسیدن روز زن و مادر، گفت: حضرت زهرا(س) بهترین الگوی زن مسلمان برای زنان و دختران است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد با تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: حضرت زهرا (س) مادر تمام ائمه هستند و امام حسن مجتبی (ع) می‌فرمایند تمام وجود ایشان ذکر و اطاعت خداوند بود و توجه حضرت صدیقه (س) در تمام امور و عبادات رضایت خدا بوده است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا (س) نسبت به جهاد تبیین اقدام کردند، افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار خود با مردم نسبت به جهاد تبیین تذکر و تاکید کردند و حفظ انقلاب و بیان دستاوردهای آن را وظیفه همه ما دانستند و امام خمینی (ره) حفظ نظام اسلامی را واجبات اعلام کردند.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) اگر در زمان خود نسبت به جهاد تبیین و آگاهی بخشی به جامعه اقدام نمی‌کردند امروز اثری از اسلام نبود و نمی‌توانستیم امروز از اسلام سخن بگوییم.

آیت الله علما ادامه داد: امروز قدرت ایران به گونه‌ای است که آمریکا و انگلیس و سایرین از انقلاب اسلامی هراس دارند اگرچه منکر وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی در کشور نیستیم اما مبانی انقلاب اسلامی در جهان نفوذ کرده و هراس دشمنان به همین دلیل است.

وی بیان کرد: ۲۶ دی امضای قرارداد کمپ دیوید بین اسرائیل و مصر است و هرکجا قرارداد این چنینی امضا می‌شود نشان دهنده رضایت استکبار از آن و تأمین منافع آنان است.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به توهین به ساحت مرجعیت و ولایت در نشریه فرانسوی، خاطر نشان کرد: این نشریه فرانسوی به مرجعیت توهین کردند و در اقداماتی مشابه به قرآن توهین کردند و امثال سلمان رشدی را پرورش می‌دهند و باید با چنین اقدامی به صورت قاطع و محکم برخورد کرد.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار مردمی خود فرمودند دشمن قصد دارد ایام الله را از بین ببرند و تشییع باشکوه پیکر شهید سلیمانی از ایام الله است و باید همگان باید در راستای حفظ ارزش‌ها تلاش کنیم.

آیت الله علما گفت: در اسنادی که منتشر شده کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا نسبت به سرنگونی انقلاب اسلامی دستور داده بود و با تبلیغات سعی کرد چنین افکاری را حاکم کند و در اغتشاشات اخیر نیز فضای مجازی در ایجاد ناامنی تأثیر بسزایی داشت و باید نسبت به ساماندهی و قانون مندی این فضا اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: جوانان، نوجوانان و دانشجویان باید نسبت به وقایع امروز آگاه شوند زیرا دشمن تبلیغات خود را برای تأثیرگذاری انجام می‌دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 974346