geraf
12 آذر 1401 - 19:02

افتتاح و کلنگ‌زنی ۳ ایستگاه آتش نشانی شهرداری شیراز

بهره‌برداری از ایستگاه شماره شش و کلنگ‌زنی ساختمان جدید دو ایستگاه آتش نشانی شماره ۷ و ۱۰ شهرداری شیراز انجام شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز بعد از ظهر امروز در آیین بهره برداری از ساختمان جدید ایستگاه یک و کلنگ زنی ساختمان جدید دوایستگاه آتش نشانی، اظهار داشت: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز به منظور نزدیک شدن به استاندار جهانی با بهره گیری از سند طرح جامع اطفا حریق و یک برنامه بلند مدت، براساس شاخص‌های سرانه جمعیت و گسترش محدوده شهری به بازسازی و بهسازی ایستگاه‌های عملیاتی، افزودن ایستگاه‌های جدید آتش نشانی و رسیدن به 27 فضای عملیاتی در کلانشهر شیراز، و پیش بینی و ساخت فضا‌های آموزشی و رفاهی اقدام کرده است.

محمدهادی قانع  گفت: سازمان آتش نشانی در راستای سند طرح جامع اطفا حریق و افق چشم اندازی که تدوین کرده، قرار است به سازمانی چابک، حرفه ای، دانش محور و هوشمند تبدیل شود.

وی گفت: علاوه از بهره برداری از ساختمان جدید ایستگاه شماره شش واقع در بلوار عدالت، ایستگاه شماره 22 در پارک کوهستانی دراک نیز قابل بهره برداری و در ماه‌های آینده افتتاح ایستگاه بزرگ مقیاس گویم را خواهیم داشت.

قانع گفت: کلنگ زنی و ساخت ساختمان‌های جدید ایستگاه‌های 10، 7، هشت و یک نیز در دستور کار قرار گرفته و علاوه بر آن در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره برداری سه ایستگاه جدید بنی هاشمی، مدرس و هویزه خواهیم بود.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز به پیش بینی ساخت فضا‌های رفاهی و آموزشی در سایت آموزش تخصصی سازمان آتش نشانی شیراز تاکید و گفت: با توجه به نگاه ویژه سازمان آتش نشانی به آموزش و آمادگی جسمانی ساخت دانشگاه علمی و کاربردی آتش نشانی، ساختمان رفاهی و آموزشی ویژه آتش نشانان، مرکز آموزش اطفا حریق و ساختمان پشتیبانی سایت تاکتیک در حال انجام بوده و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

قانع با اشاره به خرید تجهیزات مناسب برای این سازمان در شرایط افزایش قیمت و تحریم با همت و پشتیبانی شورای ششم و شهرداری شیراز، گفت: علاوه بر تجهیز و بازسازی نردبان 32 متری، پنج دستگاه خودروی بنز، 6 ایسوزو قدیمی، دو تویوتا امداد و نجات و موتور چهار چرخ در ماه گذشته ده ست هیدرولیک امداد و نجات در حوادث مختلف به ارزش 110 میلیارد ریال به بدنه سازمان اضافه و در جهت تسریع در امدادرسانی به شهروندان در اختیار ایستگاه‌های تابعه قرار گرفته است.

انتهای پیام/424/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895590