geraf
13 آذر 1401 - 16:15

تفاهم‌نامه همکاری در جهت ارائه خدمات به معلولان  بین بیمه سلامت و بهزیستی خراسان جنوبی امضا شد

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بیمه سلامت خراسان جنوبی  و بهزیستی استان با هدف بهره‌مندی افراد دارای معلولیت از پوشش بیمه خدمات توان بخشی در سازمان بیمه سلامت خراسان جنوبی امضا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی اربابی عصر امروز در جلسه امضای تفاهم‌نامه بین بیمه سلامت و اداره کل بهزیستی استان اظهار داشت: در این راستا قریب به 12 هزار نفر از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی استان که دارای پوشش بیمه‌ای معتبر از بیمه سلامت باشند در صورت نیاز به هر یک از خدمات توانبخشی فوق‌الذکر و تجویز آن از سوی پزشک معالج می‌توانند به کلینیک‌های داری مجوز از دانشگاه علوم پزشکی یا سازمان نظام پزشکی مراجعه کرده و از فرانشیز در نظر گرفته شده استفاده کنند. 

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی یادآور شد: براساس اعلام معاونت بیمه و خدمات سازمان سلامت سازمان بیمه سلامت معادل با 70 درصد تعرفه مصوب بخش ارائه دهنده خدمات اعم از دولتی، عمومی غیر دولتی خیریه و خصوصی مشمول تخفیف هزینه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 59 عنوان خدمت، به تفکیک هر یک از شاخه‌های توانبخشی شامل کاردرمانی، گفتار درمانی، شنوایی‌سنجی، بینایی‌سنجی و ارتوپدی فنی شمول بیمه‌ای پیدا کرده افزود: چنانچه به هنگام مراجعه هر یک از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی، پزشک معالج کد خدمتی مدنظر را برای وی تجویز کند و کد رهگیری در اختیار توانخواه قرار می‌گیرد.

اربابی با اشاره به اینکه رشته‌های توانبخشی که مشمول تعهدات بیمه‌ای می‌شوند شامل خدمات کار درمانی با 6 کد خدمتی، خدمات گفتار درمانی با 11 کد خدمتی، خدمات بینایی‌سنجی با 7 کد خدمتی خدمات شنوایی‌‌سنجی 9 کد خدمتی است، ادامه داد:  خدمات فیزیوتراپی 5 کد خدمتی و خدمات ارتوپدی فنی 15 کد خدمتی و بسته خدمات پزشکی 6 کد خدمتی است.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با اشاره به این نه تنها  خانواده‌های دارای فرزند معلول می‌توانند از این فرصت مناسب بهره ببرند، افزود: صاحبان واحدهای توانپزشکی دارای پروانه فعالیت معتبر از سازمان نظام پزشکی یا معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و تمامی صاحبان کلنیک‌های توانپزشکی استان با انعقاد قرارداد با بیمه سلامت می‌توانند از این فرصت استفاده کنند. 

وی یادآور شد: ملاک بهره‌مندی از فرانشیز بیمه خدمات توانبخشی برخورداری از بیمه پایه سلامت، وجود معلولیت و دارا بودن کد فعال در سامانه‌های مددجویی سازمان بهزیستی و و جود قرارداد بین کلینیک توانپزشکی ارائه دهنده خدمات و سازمان بیمه سلامت است.

انتهای پیام/257/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896871