geraf
23 دی 1401 - 16:28

مسئولان باید مشکل قطعی مکرر آب شهر چمران را برطرف کنند

چمران - امام جمعه شهر چمران با انتقاد از قطعی‌های مکرر آب در شهر چمران گفت: یکی از مشکلاتی که مردم شهر چمران و شهرک بعثت از آن گله‌مند هستند، قطعی مکرر آب است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جاسم عبادی ظهر امروز جمعه در جمع نمازگزاران شهر چمران با تبریک سالروز میلاد صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و روز مادر اظهار کرد: زندگی حضرت زهرا (س) سراسر درس‌آموز است.

وی با اشاره به اینکه جهاد آن بانوی بزرگوار در میدان‌های مختلف یک جهاد نمونه است، اضافه کرد: در مورد نگاه اسلام به موضوع زن، نگاه اسلام این است که زن و مرد از لحاظ ارزش‌های انسانی برابرند.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: مرد مسلمان و زن مسلمان در مورد ارزش‌های الهی و انسانی هیچ تفاوتی با هم ندارند، هر کدام هم وظایف ویژه‌ای دارند؛ زن وظایفی دارد، مرد وظایف ویژه‌ای دارد که خدای متعال به خاطر ادای همین وظایف ویژه، ترکیب ساختمان جسمی و روحی آنها را هم متناسب با آن وظیفه بنا و خلق کرده است.

وی تصریح کرد: منطق اسلام نسبت به دیدگاه غربی‌ها در مورد زن منتقد و مهاجم است نه مدافع بلکه اعتقاد داریم که غربی‌ها به زن دارند ظلم می‌کنند. امروز یکی از عمده‌ترین مظاهر تمدن غربی تبرج و نگاه ابزاری به زن است.

امام جمعه شهر چمران یادآور شد: این نگاه همان جاهلیت است، منتهی جاهلیتی که توانسته خود را با سلاح تبلیغات مدرن مجهز کند و حقایق را از چشم مردم بپوشاند، اینها را باید مسلمانان به ویژه بانوان ایران اسلامی بدانند.

حجت الاسلام عبادی با انتقاد از قطعی‌های مکرر آب در شهر چمران عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که مردم شهر چمران و شهرک بعثت از آن گله‌مند هستند، قطعی مکرر آب است که سالیان سال است مسئولان وعده برطرف شدن این مشکل را می‌دهند اما تا به امروز خبری از رفع آن نشده است.

وی تأکید کرد: مسئولان بیایند به مردم بگویند این قطعی مکرر تا چه زمانی ادامه دارد؟ و چه مشکلاتی دارند که نمی‌توانند این معضل را برطرف کنند؟ مقصر این نابسامانی کیست و چه کسی پاسخگوی مردم است؟

خطیب جمعه شهر چمران متذکر شد: اختلاف میان اداره آبفای شهر چمران و اداره اوقاف شهرستان نیز مزید برعلت شده و مشکلات عدیده‌ای را برای مردم شهر چمران ایجاد کرده و باعث نارضایتی مردم شده است.

وی افزود: یکی از وعده‌های مسئولان راه‌اندازی مخزن آب شهر چمران است که تا به امروز محقق نشد. اگر این مخزن راه‌اندازی شود در ساعات قطعی آب می‌تواند مشکلات مردم شهر چمران و شهرک بعثت را تا حدودی کمتر کند.

امام جمعه شهر چمران خطاب به مسئولان ذی‌ربط گفت: شما که نمی‌توانید مشکل قطعی مکرر آب را حل کنید حداقل این مخزن را راه‌اندازی کنید که مردم مشکلاتشان کمتر شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 974701