geraf
12 آذر 1401 - 16:56

آثار هنری اثری ویژه بر جوانان دارد/ «روایت حبیب» یک اقدام خاص است

بجنورد- امام جمعه بجنورد با اشاره به خاص بودن کاروان هنری «روایت حبیب»، گفت: اقدامات هنری اثری ویژه بر جوانان دارد لذا این اثر هنری باید در معرض دید جوانان قرار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رضا نوری صبح شنبه در آئین افتتاحیه نمایشگاه هنرهای تجسمی و عکس کاروان هنری «روایت حبیب» که در مصلی بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: جوانان، نوجوانان و اقشار مختلف جامعه با تأمل، آثار ارائه شده در کاروان هنری روایت حبیب را باید مشاهده کنند.

امام جمعه بجنورد ادامه داد: در این کاروان هنری تمام فعالیت‌های سردار دل‌ها از جمله ارتباط سردار شهید با جوانان، خانواده شهدا، حرمت‌گذاری به مادر و… به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه حبیب بن مظاهر یک از یاران با وفای امام حسین (ع) بوده است، افزود: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی نیز یکی از یاران با وفای مقام معظم رهبری بود و ایشان بسیار سردار دل‌ها را دوست داشتند؛ همانگونه که امام حسین (ع)، حبیب بن مظاهر را دوست داشتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با تأکید بر اینکه کارگاه‌های آموزشی در حاشیه این برنامه نیز اهمیت بسیاری دارد، ادامه داد: اثر هنری ماندگار است و مربوط به یک عصر خاص نیست که همین موضوع باعث اثرگذاری بیشتر آثار هنری بر روی نسل جوان می‌شود.

امام جمعه بجنورد در پایان تصریح کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عاشق شهادت بود و شهادت نیز داروی آرام‌بخش ایشان شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895388